Pos Athlete Category Club Time Category winners:
1 Samuel Gregory SM u/a 27:21  ***NEW COURSE RECORD*** M40 Jeff Wherlock
2 Mike Erskine SM Les Croupiers 29:12 M45 Darren Jones
3 Mark Palmer M50 Mynydd Du 29:23 M50 Peter Sowerby
4 Jeff Wherlock M40 Machen Miggly Moos 29:26 M55 Paul Dodd
5 Sean Taylor M40 MMRT 29:34 M60 John Aggleton
6 Andrew Stephens M40 Monross 29:43 M65 Neil Grant
7 Jay Goulding M40 Taff Ely Tri 29:55 M70 Les Williams
8 Tomasso Migliulo Mu23 Cheltenham 30:28 MU23 Tomasso Migliuolo
9 Mike Fawcett M50 WVR 30:29
10 Darren Jones M40 u/a 30:32 F40 Helen Brown
11 Des Devlin SM Taff Ely Tri 31:03 F45 Lisa Jeffrey
12 Karie Atkins M40 Chepstow 31:12 F50 Rona Davies
13 David Klotz SM WVR 31:23 F55 Ruth Pickvance
14 Ian Luke M40 Poole Runners 31:33 F60 Joyce Dodd
15 Patrick Woodisse M40 MDC 31:38 FU23 Mary Hamilton
16 Ross Cameron Mu23 Hereford Couriers 31:39
17 Dan Lewis M40 WVR 31:44 Winning teams
18 Evan Ryan SM Mynydd Du 31:52 M Wye Valley Runners (Mike Fawcett, David Klotz, Dan Lewis)
19 Niki Radnedge M40 u/a 31:59 F --- Mynydd Du (Niki Morgan, Helen Brown, Faye Johnson)
20 Katie Beecher SF Les Croupiers 32:06 1st woman
21 Gavin Brace SM Lliswerry 32:19
22 Ian Whistance M40 WVR 32:27
23 Clara Evans SF Pontypridd Rodents 32:46 2nd woman
24 Peter Sowerby M50 Brecon 32:49
25 Matthew Lawson M40 Chepstow 32:55
26 Paul Dodd M50 Chepstow 33:18
27 Glyn Williams M40 Croft Ambrey 33:39
28 James Woodier SM Mynydd Du 33:47
29 Jamie Gattle M40 Taff Eli Tri 33:49
30 Ed Dickson SM MDC 33:56
31 Niki Morgan F50 Mynydd Du 33:58 3rd woman
32 Richard Cronin SM MDC 34:03
33 John Aggleton M60 MDC 34:04
34 Mark English M40 Lliswerry 34:23
35 Gary Hughes SM u/a 34:29
36 Helen Brown F40 Mynydd Du 34:37
37 James Morrison SM Tiverton 34:40
38 Lisa Jeffrey F40 Chepstow 34:46
39 Simon Daniel M40 Bristol Up + Runners 34:50
40 Richard Morgan-Evans SM u/a 34:57
41 Joanne Rees F40 Rhayader 35:06
42 Andy Horlick M40 FOD 35:08
43 Jeremy Jehan M40 WVR 35:17
44 James Boyle M50 Chepstow 35:26
45 Ian Leaves M40 u/a 35:32
46 Dominic Shields M50 San Domenico 35:58
47 Faye Johnson SF Mynydd Du 36:28
48 Steve Owen M60 Chepstow 36:44
49 Martin Green M60 Maldwyn 36:51
50 Thomas Evans SM u/a 36:53
51 Steve Harrhy M50 Pontypool 36:58
52 Neil Grant M60 Chepstow 37:09
53 Emma Bayliss SF Mynydd Du 37:29
54 Rona Davies F50 Mynydd Du 37:42
55 Ruth Pickvance F50 Mynydd Du 37:50
56 Simon Morgan M40 Taff Eli Tri 38:12
57 Matt Fisher SM u/a 38:22
58 Debbie Stenner F40 FOD 38:26
59 Nell Leaves SF u/a 38:27
60 Ben Watkins SM Mynnyd Du 38:37
61 Richard Newhouse M40 Chepstow 38:40
62 Alan Stanley M50 u/a 38:57
63 Chris Taylor M60 Mercia 39:18
64 Stuart Duncan M50 Chepstow 39:44
65 Celia Mills F50 u/a 40:01
66 Mike Harris M60 Westbury 40:14
67 Karen Elvers F40 MDC 40:51
68 Jon Roberts SM u/a 41:19
69 Mary Hamilton Fu23 FOD 41:20
70 Les Williams M70 Eryri 41:23
71 Bev Tucker F50 Brecon 41:27
72 Colin Downey M50 Mercia 42:30
73 John Price  M50 Hay Hotfooters 42:44
74 David Jenkins M40 FOD 42:55
75 Joyce Dodd F60 Chepstow 42:58
76 Angela Price F40 Hay Hotfooters 43:11
77 Paul Symons M50 u/a 43:26
78 Daniel Gormley M40 Mynydd Du 44:09
79 Valerie Hamilton F50 FOD 44:59
80 Allan Jones M60 Brackla 45:02
81 Chris Munton SM FOD 46:08
82 John Wilkinson Mu23 u/a 48:21
83 Dawn Roberts SF u/a 48:54
84 Anne Jeaves F50 Chepstow 50:28
85 Jane Bayliss F60 Chepstow 50:36
86 Geoffrey Bayliss M70 Chepstow 52:12
87 Steve Mesham M40 Presteigne 52:13
88 Les Pugh M70 MDC 52:24